BLOG

Wirtualny spacer – co sprawia, że warto skorzystać z tego rozwiązania?

Wirtualny spacer nieruchomości

Branża nieruchomości to obszar, do którego nowoczesne technologie wkraczają coraz śmielej. To szansa, aby usprawnić proces kupna-sprzedaży, a także uatrakcyjnić każdą ofertę. Agencje nieruchomości wiedzą, że przynosi to korzyść, dlatego stawiają na rozwiązania takie jak wirtualny spacer.

Czym tak właściwie jest wirtualny spacer?

Najprościej – wirtualny spacer jest interaktywną prezentacją wnętrza nieruchomości za pomocą zdjęć panoramicznych, które połączone są tak, aby odwzorować rzeczywistość. Taka forma wizualizacji może pojawić się chociażby na stronie internetowej.

Oglądający może swobodnie sterować obrazem (obracać, przybliżać i oddalać zdjęcia). Fotografie są dodatkowo połączone punktami, co powala na przejścia do następnych scen. Dzięki wirtualnym spacerom, możliwa jest obserwacja otoczenia w zakresie 360 stopni w poziomie oraz 180 w pionie.

Osoba oglądająca może dowolnie sterować, obracać, przybliżać i oddalać zdjęcia. Kolejne fotografie połączone są punktami, dzięki którym jest możliwość przejścia do kolejnych scen. Celem jest wywołanie wrażenia, iż znajdujemy się w danym miejscu.

Jak przygotować miejsce pod wirtualny spacer 3D?

Należy mieć świadomość, że każde zaniedbanie z naszej strony może zostać zauważone, stąd mieszkanie musi zostać prawidłowo przygotowane do zdjęć. Wiadomo, jak ważne jest pierwsze wrażenie. Właśnie ono może wpłynąć na fakt, czy klient w ogóle zechce odwiedzić nieruchomość na żywo. Zadbajmy o odpowiedni wystój, porządek oraz oświetlenie. Każde zdjęcie wykorzystane do wirtualnego spaceru 3D, musi być ostre oraz dobrze wykadrowane.

Wirtualny spacer

Wirtualny spacer i jego największe zalety

Trzeba przyznać, że funkcjonalność wirtualnych spacerów jest sprzyjająca dla obu stron transakcji, podczas kupna-sprzedaży nieruchomości. Narzędzie to wspiera też budowanie relacji z klientem, gdyż o wiele bardziej go to angażuje, niżeli w wypadku samych zdjęć oraz opisów.

Świetnie wykonany wirtualny spacer to oznaka profesjonalizmu oraz dbałości dewelopera. Jeśli będzie on atrakcyjny dla odbiorców, na pewno przyczyni się do odwiedzenia nieruchomości w rzeczywistości. Zastosowanie wirtualnego spaceru, będzie także szansą na oszczędność czasu oraz pieniędzy dla kupującego.

Wizualizacje tego typu charakteryzuje realizm, gdyż odzwierciedlają wszelkie proporcje pomieszczeń. Nie pojawiają się więc tutaj żadne przekłamania perspektywy, jak np. w przypadku samych fotografii. Wirtualny spacer pozwala odwiedzić każdy pokój, ale też obejrzeć nieruchomość z zewnątrz, w przekroju lub w rzucie z góry. Każdy wirtualny spacer może zostać wzbogacony o panoramy z drona, co w wyjątkowy sposób prezentuje walory lokalizacji w której znajduje się nieruchomość.

Wirtualne spacery są w wielu przypadkach połączone z usługami Google Street View, dlatego mamy przy tym okazję również do tego, aby przyjrzeć się całej okolicy. To rozwiązanie technologiczne sprawia, że klient zainteresowany kupnem nieruchomości nie musi odwiedzać wszystkich konkretnych miejsc, aby weryfikować każdą oferty. To szansa, aby już na tym etapie zrezygnować z tych, które nie spełniają jego wymagań. Oznacza to, że potencjalny klient uda się jedynie do tych nieruchomości, które rzeczywiście go interesują.

Używamy plików cookie na naszej stronie, aby zobaczyć, jak z niej korzystasz. Akceptując, wyrażasz zgodę na używanie przez nas takich plików cookie.